Co to jest konsolidacja kredytu

Posted by inwestor on Thu, Dec 05 2019 15:12:20

Kredyt konsolidacyjny stosujemy w chwili kiedy nie radzimy sobie ze spłatą zadłużeń a mamy ich kilka. Wówczas możemy połączyć kilka kredytów w jeden większy. A zatem jeżeli szukamy sposobu aby pozbyć się długów i spłacać zadłużenie w mniejszych ratach, banki przygotowały dla nas wyjście z tej sytuacji. Warto zapoznać się z ofertami różnych banków i wybrać taką opcje która będzie dla nas najbardziej korzystna. Oferty rożnych banków mogą się od siebie różnić, a zatem warto skorzystać z porównarki internetowej i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Co to jest konsolidacja

Konsolidacja kredytów pozwala nam na terminową spłatę zadłużenia w sytuacji kiedy wzięliśmy na siebie za dużo kredytów i przestaliśmy panować nad ich spłatą. Konsolidacja to nic innego jak połączenie mniejszych kredytów w jedno większe zadłużenie spłacane przez dłuższy okres ale w mniejszych ratach. Wówczas stajemy się posiadaczami tylko jednego kredytu i nie musimy pamiętać o kilku różnych terminach spłaty tak jak było to wcześniej. To jakie będą raty i okres spłaty zadłużenia zależy od warunków umowy na które się zdecydujemy

Problem ze spłatą zadłużenia bardzo często pojawia się wówczas kiedy bierzemy za dużo szybkich pożyczek czyli tak zwanych chwilówek, tylko po to by zbudować sobie pozytywną historię kredytowa. Często jednak dzieje się zupełnie odwrotnie bo przestajemy dawać sobie radę z ich spłatą. Wtedy najlepszym wyjściem dla nas jest konsolidacja.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów wiąże się z określonymi warunkami spłaty zadłużenia, przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy powinniśmy je dokładnie przeanalizować, aby nie podpisać czegoś czego moglibyśmy żałować. Jaki elementy są dla nas najważniejsze i na co powinniśmy zwrócić uwagę. Po pierwsze istotna jest wysokość raty i to czy będziemy w stanie ją spłacać. Po drugie zwróćmy uwagę na prowizję a konkretniej jej wysokość. Po trzecie RRSO czyli całkowity koszt kredytu, jednak pamiętajmy że nie uwzględnia on opłat dodatkowych które często posiadają inne banki. Po czwarte całkowita kwota do spłaty, mimo tego że rata będzie niższa, całkowita kwota do spłaty będzie wyższa niż suma poprzednich kredytów. Po piąte zabezpieczenie kredytu, kredyty hipoteczne mogą być obciążone hipoteką.