Jak dzielić dochód miesięczny, aby móc bez problemu inwestować?

Posted by inwestor on Tue, Nov 18 2014 07:33:00

Inwestowanie to można powiedzieć sztuka, prowadząca także do rozwoju osobistego. Każdy człowiek, który zaczyna interesować się technikami inwestycyjnymi zaczyna nieustannie zdobywać wiedzę. Niestety teoria to nie wszystko. Większość aspektów teoretycznych wywodzi się z innych warunków ekonomicznych. Każda inwestycja wykonywana w teraźniejszości ma ryzykowną, wręcz nieprzewidywalną charakterystykę. Istnieje jednak kilka narzędzi optymalizujących nadwyżki finansowe. Najważniejsze narzędzie to podział dochodu miesięcznego na optymalne sektory, mające prowadzić do poprawy funkcjonowania gospodarstwa domowego. Poznaj zatem metody podziału dochodu tak, aby nie zaburzyć spełniania bieżących potrzeb i jednocześnie zarobić na inwestycjach w długiej perspektywie.

Jak dzielić dochody miesięcznie, aby uzyskać maksymalną efektywność?

Na początku dzielisz miesięczny dochód między bieżące potrzeby. Ich zaspokojenie jest bowiem kluczowe dla dalszych działań inwestycyjnych. Przy realizacji bieżących potrzeb konsumpcyjnych gospodarstwa domowego występuje sporo opcji optymalizacyjnych. Wystarczy jeść w domu, zamiast „na mieście”, aby osiągnąć duże stopy zwrotu w tej części. Zastanów się przez chwilę, gdzie możesz znaleźć oszczędności, bez naruszania dotychczasowego stylu życia. To się po prostu opłaci. Drugi obszar dotyczy dodatkowych przyjemności, rozrywek, reprezentacji. Wydawanie też uczy w pewnym sensie inwestowania, ponieważ zaczynasz doceniać różne branże, wzmacniasz własny wizerunek, osiągasz wewnętrzną przyjemność. Nie ma sensu oszczędzać na pasjach czy hobby, ponieważ zrelaksowany umysł jest skłonny do podejmowania przedsiębiorczych aktywności. Ostatecznie należy dochód podzielić na zasoby inwestycyjne, tj. pożyczki społecznościowe, obligacje, akcje notowane na giełdzie papierów wartościowych, lokaty bankowe, itp. Zaleca się, aby na inwestycje przeznaczać przynajmniej dziesięć procent dochodów miesięcznych i uczyć się stopniowego powiększania tej kwoty. Pamiętaj, aby dywersyfikować portfel inwestycyjny.

 Czarna godzina nie taka straszna z odpowiednim kapitałem

 Dobrze jest też odkładać miesięcznie kwotę na tzw. czarną godzinę. Najlepiej, aby była oprocentowana, łatwo dostępna. Kwoty na czarną godzinę pozwalają zwiększyć potencjał bezpieczeństwa budżetu domowego. Nie martwisz się tak przyszłością, możesz podejmować ryzyko. Po takim podziale zauważysz duży potencjał inwestycyjny. Postaraj się o stałość prowadzenia działań w tym zakresie. Wyrobienie nawyku daje największe perspektywy.